3x3 je vosum, polib…

Klepete si na čelo, co to je za matematiku? Budete se divit, ale to je vysokoškolská matematika! Pravda, v podání Klubu orientačních sportů VŠ Plzeň, zkratkou KOS. A protože členové, KOSáci, chtěli provokovat a zaujmout, dali si mermomocí ono jadrné lidové úsloví do klubového pokřiku. Ovšem pokud byste čekali i prosté, až jednoduché členy oddílu, byli byste velmi překvapeni. Úroveň jimi pořádaných závodů je rozhodně dobrá, ba dokonce natolik, že zvládnou připravit a zorganizovat 3 závody během 2 dní, z toho dokonce jeden oblastní přebor. V sobotu 13.dubna uspořádali dopoledne závody na krátké trati v prostoru obce Drahotín, odpoledne štafety a v neděli 13. potom na předměstí Plzně závod na klasické trati. Plzeňské terény jsou pověstné čistými borovými lesy, ale zároveň ohromným množstvím rýh a borůvčím po kolena, takže terén je jak náročný na orientaci, tak i vysilující na běh.

Závodů se zúčastnila i početná ašská výprava. Kromě zkušených borců vyráželi do lesa i 3 nováčci, pro jistotu s doprovodem. Na sobotní krátké trati hájil nejlépe ašské barvy Ondra Kovář v H12 (zlatá) a překvapivě i Václav Chotětický v H55 (zlatá). Na stříbrném místě skončil Jíra Frank a bronzová doběhla Lucie Kovářová. Bohužel pro problémy Karla Pilaře s kolenem museli ašáci přeházet složení odpoledního přeboru štafet. Nakonec postavili 4 tříčlenné štafety, ale štafeta v D18 musela běžet mimo soutěž. Nejlépe si vedla mužská štafeta ve složení J.Frank, J.Kovář a T.Redlich, kteří nakonec skončili na 3.místě. Dva závody v jeden den nás asi vyčerpaly, protože v neděli jsme se mohli pochlubit pouze 2 stříbrnými místy, K.Pilaře v H55 a opět J.Franka v H18. Ovšem specialitou závodů KOS Plzeň je memoriál Zápotockého a Vodrážky, dvou bohužel bývalých členů oddílu, kteří oba zahynuli při pobytu v horách, každý jindy a jinde. Na jejich počest se sčítají nejlepší časy členů oddílu v kategorii H21 a H55 a vítězí družstvo s nejlepším časem. Letos sice vítězství obhájil pořádající oddíl, ale J.Kovář (H21) a K.Pilař (H55) skončili těsně o 1 minutu druzí.